czwartek, 25 czerwca 2015

Akceptacja

Szukając akceptacji wśród innych osób, rezygnujemy z samego siebie. 

Zmieniamy się dla kogoś by być ideałem, który sobie stworzył. Wierzymy, że w tylko taki sposób sobie poradzimy. Wciąż porównujemy się do innych co nie daje nam zacząć myśleć o tym, że gdyby nie to jaka jestem na prawdę nie byłabym tak szczęśliwą i zadowoloną z życia dziewczyną. Nie miałabym znajomych czy też przyjaciół.
Duży wpływ na akceptację samego siebie, mają nasi rówieśnicy. Obracając się w gronie rówieśników gdzie "złe traktowanie samego siebie" jest rzeczą wręcz normalną, godzimy się na krzywdzące wpływy innych ludzi.
Nauczono nas odbijać się w lustrach innych osób. To w jaki sposób jesteśmy odbierani przez innych konstytuuje nasze samopoczucie. Żyjemy w przeświadczeniu, że inni wciąż nas oceniają i nie robią nic innego niż rozmawianie na temat naszej osoby.
Porównujemy się do innych z powodu niskiego poczucia własnej wartości.
Na wielu stronach internetowych, gdzie wypowiadają się psycholodzy możemy przeczytać, że kiedy zaczynamy akceptować samego siebie, zatrzymujemy się w rozwoju..
Otóż moim zdaniem kiedy zaczynamy siebie akceptować mamy dostęp do naszego potencjału i z tego poziomu zaczynamy wzrastać, rozwijać się i spełniać.


NASZYM CELEM NIE POWINNO BYĆ DBANIE O JEDNĄ CZĘŚĆ NASZEGO CIAŁA LECZ O CAŁĄ MASZYNĘ.

Bardzo często słyszę o kobietach, które wkładają dużo pracy i energii aby pracować nad swoim wyglądem zewnętrznym, by czuć się lepiej, lżej i zdrowiej.
Ćwiczą tak długo by wymodelować swoją sylwetkę by była idealna. 

Follow by Email