czwartek, 9 lipca 2015

Zaufanie

Nie wyobrażamy sobie życia bez zaufania. Nie możemy podważyć tej prostej prawdy... Zaufanie towarzyszy nam w życiu codziennym, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi.


Kupujemy najprostszy produkt z pierwszej półki, wierzymy, że ktoś kto przeprowadzał kontrolę, nie oszukiwał i możemy spokojnie spożyć daną rzecz.

Wyobraźmy sobie sytuację, odzywamy się do zaprzyjaźnionej z nami osoby, mówimy jej wszystko ale przed rozmową wypowiadamy słowa "przepraszam, ale nie mam do Ciebie zaufania". Reakcja takiej osoby jest jaka? Wszyscy w tym momencie oburzeni twierdzą "nigdy bym czegoś takiego nie wypowiedziała/wypowiedział". Bo jak możemy mówić komuś coś co wiesz tylko Ty i nie darzyć go zaufaniem?..

Brak zaufania do życia..

Jeśli my nie ufamy jemu, ono nie ufa nam, niczego nam nie powierzy ani nie będzie spodziewać się czegoś wyjątkowego z naszej strony.
Pamiętajmy, że życie to nieograniczone możliwości, spodziewamy się od niego rozwiązania naszych problemów, zwierzamy mu swoje marzenia .

Utrata zaufania

Zaufanie do bliskiej osoby tracimy najczęściej wtedy, gdy wydaje nam się, że ktoś inny mógłby wskoczyć na nasze miejsce. Gdy przestajemy wierzyć w siebie i zaczynamy myśleć, że nasza przyjaciółka znajdzie sobie kogoś innego. Jeżeli nie chcemy aby te podejrzenia i przypuszczenia zrealizowały się, warto zacząć troszczyć się o atrakcyjność naszej przyjaźni.

Zaufanie jest drogą do kreowania bezpiecznej wizji wspólnego świata. 


Follow by Email